Zahraniční projekty

Studenti 3. ročníku absolvovali odbornou praxi v Londýně

V květnu mělo 19 našich studentů opět možnost vycestovat na tři týdny do Londýna za pracovními zkušenostmi. Projekt Erasmus+ pod záštitou Evropské komise směrovaný na prohloubení odborného vzdělávání žáků byl realizován formou praktické stáže v anglickém podniku či organizaci. Evropský grant dotoval nejen dopravu žáků a doprovodných osob na místo stáže, ale i ubytování v hostitelských rodinách, stravu, pracovní umístění a místní dopravu. Cílem projektu bylo zvýšení kvalifikace žáků v oboru, nabytí odborných a jazykových znalostí a získání povědomí o obchodě v evropské velmoci.

Po příletu do Londýna byli studenti vyzvednuti rodinami na parkovišti zprostředkovatelské organizace ADC College a ubytováni v oblasti západního Londýna zvané Harrow and Wealdstone. První pracovní den byl věnován školení a seznamování s cestováním po Londýně, pravidly a řády, bezpečností na pracovních místech i v rodinách. V následujících týdnech všichni studenti vykonávali svou praxi v obchodních společnostech, realitních kancelářích, vzdělávacích centrech, charitativních organizacích, aj. Zabývali se zde administrativou, komunikací se zákazníky, pracovali s interními databázemi, rejstříky a agendami a dalšími aspekty obchodního typu. Pracovní doba studentů se pohybovala v rozmezí od 9 do 17 hodin s přestávkou na oběd. Po pracovním dni se studenti dopravili zpět na místo ubytování. Volný čas žáci trávili především prozkoumáváním Londýna a jeho zákoutí, návštěvami památek, nákupy, společně s rodinou či svými vrstevníky. Během stáže je doprovázela Mgr. Lucie Krejčová a později Mgr. Jitkou Burdová, které zde fungovaly jako styčná, doprovodná a monitorující osoba. Během stáže probíhaly návštěvy na pracovištích, kdy byla monitorována práce žáků, probíhaly diskuze s manažery a supervizory o náplni, výkonu a pracovních výsledcích praktikantů.

Na základě rozhovorů s odpovědnými osobami na pracovištích můžeme zhodnotit práci všech zúčastněných jako vynikající. Studenti byli stejně jako v předchozích letech chváleni především za své pracovní nasazení, přátelské vystupování a výbornou dovednost anglické komunikace. Schválený grant v řádu několika desetitisíců eur poskytl žákům možnost absolvovat odbornou praxi v autentickém zahraničním prostředí. Vytyčené cíle projektu byly splněny a věříme, že našim žáků zvýší šance na uplatnění v budoucí kariéře.

Mgr. Ivana Bennett

| Autor: administrator | Vydáno dne 14. 06. 2019 | 409 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server