Adaptační kurz pro I. ročník

20. ročník adaptačního kurzu Bez obav na střední školu

Ve dnech 2. až 6. září jsme úspěšně navázali na mnohaletou tradici projektu Bez obav na střední školu. Úvodní projektové dny pro naše nové žáky se nesly ve znamení zážitkové pedagogiky.

Letos se zářijového pobytu v příjemném prostředí Lesního hotelu v Doksech zúčastnilo celkem šest tříd I. ročníku, 12 peerů a 8 zástupců Školního parlamentu Obchodní akademie.

Stejně jako v předchozích letech byl připraven bohatý program zaměřený na vzájemné poznání nově vznikajících třídních skupin a jejich třídních učitelů. Ucelenou dramaturgii kurzu měl pevně v rukou stálý realizační tým, tj. ředitel školy, výchovné poradkyně, učitel tělesné výchovy, školní metodička prevence a třídní učitelé našich 1. ročníků.

O skvělou atmosféru se postarali zástupci Školního parlamentu OA a naši peeři, průvodci nových studentů z vyšších ročníků, a za to patří velké díky jmenovitě Karolíně Kotlíkové, Sáře J. Kovářové, Kláře Ponecové, Jakubu Hoffmannovi, Karolíně Porubské, Karolíně Vitoušové, Kateřině Hauptvogelové, Nikole Jonášové, Adéle Múčkové, Michaele Therové, Elizabeth L. Lívařové a Sofii A. Ctiborové.

Zvláštní pozornost byla věnována prevenci rizikového chování pod vedením lektorů DRUG-OUT Klub z. s. a JUDr. Bohumila Kotase, kteří výrazně přispěli ke zkvalitnění osobní připravenosti našich žáků v oblasti řešení krizových situací a prevence kriminálního chování. Rádi bychom také poděkovali Krajskému úřadu Ústeckého kraje, který poskytl v rámci programu "Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2019" finanční dotaci na tento úspěšný projekt.


| Autor: administrator | Vydáno dne 16. 09. 2019 | 410 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server