Novinky
24.09.2018: Havárie vody
Havárie vody na Pařížské. V úterý 25.9. mají 1. a 2. ročníky náhradní program. Sraz v 10:35 v kmenových učebnách. Poté filmové představení Hastrman v Hraničáři. S sebou 50 Kč na vstupné.
Exkurze

Prohlídka České televize

Ve středu 11. března se zájemci o prohlídku budovy České televize vypravili na Kavčí hory.

Během zhruba dvouhodinové exkurze se dozvěděli z krátkého informačního filmu a od paní průvodkyně základní informace o historii a současném fungování této veřejnoprávní mediální služby. Následovaly chodby, skladiště, výroba kulis, chodby, prostory nahrávacích studií, chodby, nakouknutí do přípravy natáčení, zkoušení součástí kostýmů, pokusy o práci se čtecím zařízením, trénink práce s kamerou, chodby ... mimochodem, těch chodeb je prý 35 km a nikdo nezabloudil!
Možná to byl pro někoho zvláštní pohled do zákulisí, který představil televizi jako určitou formu továrny. Kdo čekal sterilní digitální pracoviště, byl překvapen "organizovaným nepořádkem". Každopádně, až studenti v budoucnu uvidí prostory ČT ve vysílání, dokážou si představit, jaké množství lidí a práce se za nimi skrývá.

Autor článku: Mgr. Marcela Dalihodová


| Autor: administrator | Vydáno dne 16. 03. 2015 | 1497 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server