Novinky
25.05.2018: Výsledky písemné části státní základní jazykové zkoušky jaro 2018
09.05.2018: Opravné zkoušky 4. ročníků 2017/2018
Olympiády a soutěže

Naši žáci zvítězili v celostátní soutěži Rozpočti si to!

V průběhu ledna až května 2017 se dva týmy naší obchodní akademie zapojily do celostátní soutěže Rozpočti si to!, která byla zaměřena na finanční gramotnost žáků středních škol. Cílem soutěže bylo vybrat si jeden z několika zadaných profilů rodiny, pět měsíců "žít" život této rodiny a zároveň v tomto období plánovat finance a vypořádat se s různými životními situacemi.

Kromě základních úkolů nabízela soutěž také bonusové a kreativní úkoly, jako například napsat recenze na knihy, hry a mobilní aplikace, či zvolit vhodný úvěr nebo investici. Do finále, které se konalo 12. 6. 2017, postoupily oba naše týmy, které se v průběhu soutěže přetahovaly doslova o každý bod. V celkovém počtu čtyřiceti družstev z celé republiky nakonec naše družstva nenašla přemožitele a na výsledkové listině se srovnala tak, jak odpovídá dosavadní délce studia.

1. místo obsadilo družstvo ze 3. L ve složení Vít Kolek, Klára Dóšová, Eliška Jancsóvá, Blanka Vysoká a David Quirsfeld a 2. místo patří týmu, který tvořili Veronika Balcarová, Jonáš Strnad, Ondřej Strnad a Vitalyi Sas ze třídy 2. L. Jako dospělý člen týmů soutěžila Ing. Radka Mládková.

Blahopřejeme k úspěchu!


| Autor: administrator | Vydáno dne 19. 06. 2017 | 538 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server