Novinky
11.07.2018: Dodatečné a opravné zkoušky

Všechny písemné i ústní dodatečné a opravné zkoušky se budou konat v budově v Pařížské ulici v následujících termínech:

  • pondělí 27. srpna 2018 9:00 až 14:00 hodin
  • úterý 28. srpna 2018 8:00 až 14:00 hodin

Dodatečné zkoušky z tělesné výchovy se budou konat na hřišti u budovy Národního odboje v úterý 28. srpna 2018 od 7:55 hod.

Rozpis jednotlivých zkoušek je s ohledem na ochranu osobních údajů vyvěšen pouze v budově školy v Pařížské ulici na nástěnce v 1. patře. Po telefonu nebudou žádné informace poskytovány.


19.06.2018: MATURITY - Zkušební období podzim 2018

Termíny ústních zkoušek společné části a povinných a nepovinných zkoušek profilové části maturitních zkoušek: 11. až 12. září: 4. A, 4. B, 4. C, 4. L, 5. Z

Termíny praktické maturitní zkoušky: 7. září: 4. A, 4. B, 4. C, 5. Z

Adaptační kurz pro I. ročník

18. ročník projektu Bez obav na střední školu

logouk.jpg, 9,4kB

Projekt je spolufinancován
Ústeckým krajem.

Ve dnech 4. až 8. září 2017 jsme úspěšně navázali na mnohaletou tradici projektu Bez obav na střední školu. Úvodní projektové dny pro naše nové žáky se nesly ve znamení zážitkové pedagogiky, považujeme je za jeden ze zásadních alternativních přístupů, které pomáhají studentům prolomit počáteční komunikační bariéry a usnadňují jim start do středoškolského života.

Letos se zářijového pobytu v příjemném prostředí Lesního hotelu v Doksech zúčastnilo celkem 175 žáků šesti tříd I. ročníku, 12 peerů a 11 zástupců Školního parlamentu Obchodní akademie.

Stejně jako v předchozích letech byl připraven bohatý program zaměřený na vzájemné poznání nově vznikajících třídních skupin a jejich třídních učitelů.

O skvělou atmosféru se postarali především naši peeři, průvodci nových studentů z řad třetího ročníku, a za to patří velké díky jmenovitě Jonáši Strnadovi, Nikole Bojčevové, Janě Mýtinové, Petře Zelené, Vitaliji Sasovi, Veronice Balcarové, Nicole Lejčkové, Adéle Vonšovské, Terezii Frycové, Nikole Vavrincové, Tereze Kořánové a Renatě Kocánkové.

Ucelenou dramaturgii kurzu měl pevně v rukou stálý realizační tým, tj. ředitel školy, výchovná poradkyně, učitel tělesné výchovy, školní metodička prevence a třídní učitelé našich 1. ročníků.

Zvláštní pozornost byla věnována prevenci rizikového chování pod vedením lektorů z o. s. DRUG–OUT Klub, kteří výrazně přispěli ke zkvalitnění osobní připravenosti našich žáků v oblasti řešení krizových situací. Lektoři pracovali se studenty interaktivní formou. Došlo k předání základních informací z oblasti závislostí a prevence zneužívání návykových látek.

Vzhledem k situaci, kdy studenti mají předchozí zkušenost s nejrůznějšími preventivními programy ze základních škol a mají dobré povědomí o základní problematice zneužívání návykových látek, vznikl prostor pro zkoumání individuálních postojů, které byly v rámci jednotlivých skupin konfrontovány. Byly zodpovídány konkrétní dotazy, které se zároveň staly východiskem k nácviku praktických dovedností (nabídnutí pomoci potřebnému, odmítnutí návykové látky, zaujetí stanoviska k problémové situaci, posilování vlastních kompetencí apod.)

Peerům a zástupcům Školního parlamentu OA byly nabídnuty kazuistické workshopy inspirované skutečně řešenými případy z praxe. Cílem bylo získat dovednost důvěrně, ale také bezpečně ustát oslovení s žádostí o pomoc a zároveň pomoc odpovědně a bezpečně nabídnout.

Studenti stejně jako peeři a Školní parlament OA se aktivně zapojili do všech zmíněných činností a k řešení praktických úkolů přistupovali tvůrčím způsobem.

Naše poděkování patří také Krajskému úřadu Ústeckého kraje, který poskytl v rámci programu "Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2017" finanční dotaci na tento úspěšný projekt.


| Autor: administrator | Vydáno dne 15. 09. 2017 | 722 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server