Novinky
14.11.2017: Krajská kola konverzační soutěže v cizích jazycích

1) španělský a ruský jazyk
krajské kolo: středa 28. 2. 2018
uzávěrka přihlášek pro všechny kategorie: 20. 2. 2018

2) německý jazyk
krajské kolo: čtvrtek 1. 3. 2018
uzávěrka přihlášek pro kategorie II.C, III.B: 20. 2. 2018
(kategorie II.A, II.B, III.A - okresní kolo)

3) anglický jazyk
krajské kolo: čtvrtek 22. 3. 2018
uzávěrka přihlášek pro kategorie II.C, III.B: 28. 2. 2018
(kategorie II.A, II.B, III.A - okresní kolo)

4) francouzský jazyk
krajské kolo: středa 21. 3. 2018
uzávěrka přihlášek pro všechny kategorie: 28. 2. 2018

Krajská kola se konají na Obchodní akademii a jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky, Pařížská 15, 400 01 Ústí nad Labem.

Prezence: 8:00 - 8:45 hod., zahájení: 9:00 hod.

Kontakt: adamkova(zavináč)oaulpar.cz, tel.: 415 316 815

Projekty

Finančně gramotná škola

Tak tímto titulem se bude od podzimu pyšnit, jako jedna z mála, i naše škola. Udělí nám jej iniciativa Finanční gramotnost do škol — partnerský projekt yourchance a Nadace DRFG, které si kladou za cíl metodicky podpořit a zatraktivnit výuku finanční gramotnosti na českých školách.

Cesta k certifikátu nebyla nijak jednoduchá. Na úvodní schůzce s pořadateli jsme prodiskutovali, jak se na naší škole vyučuje finanční gramotnost, kde máme mezery a slabší místa i s čím potřebujeme pomoci. A také jsme naplánovali další kroky spolupráce. V rámci požadavků na získání certifikátu se naše škola zapojila do aktivit Global Money Week — účastí na přednáškách o finančním trhu i tvorbou prezentací na vybrané téma. Součástí cesty za titulem Finančně gramotná škola se stala i účast našich žáků v soutěži Rozpočti si to! V celostátním kole získali zlatou a stříbrnou medaili.

Následně proběhl workshop za účasti učitelů, kteří se ve výuce svých předmětů dotýkají také oblasti finanční gramotnosti. Akce byla zaměřena především na metodickou podporu výuky finanční gramotnosti. Účastníci workshopu zpracovali podrobnou metodiku finanční gramotnosti naší školy — jakýsi jízdní řád — pro jednotlivé ročníky obou oborů. "Jsem překvapena vysokou mimoškolní aktivitou žáků vaší školy, jejich úspěchy v nejrůznějších soutěžích a činnostech týkajících se finanční gramotnosti a podnikavosti ", řekla na závěr Kateřina Lichtenberková, odborný garant projektu Finanční gramotnost do škol, která workshop řídila.

Ing. Čeněk Celer

| Autor: administrator | Vydáno dne 24. 06. 2017 | 289 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server