Studenti 4. C na 2. místě v celostátní Účetní olympiádě

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 11. 12. 2017

V pátek 1. prosince jsem se zúčastnil se svými spolužačkami Káťou Vodičkovou, Marťou Roškotovou a Luckou Dientspierovou celostátního kola Účetní olympiády, kterou každoročně pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze, konkrétně katedra finančního účetnictví a auditingu na Fakultě financí a účetnictví.

Naším úkolem bylo během čtyř hodin vyřešit 3 příklady, které si pro nás připravila komise v čele s děkanem Fakulty financí a účetnictví VŠE panem Ladislavem Mejzlíkem, který sám prohlásil, že obdobné příklady dostávají studenti bakalářského studia na FFÚ. Úkoly, které jsme v této soutěži obdrželi, byly úplně jiné, než na jaké jsme byli z hodin účetnictví zvyklí. Zatímco na naší škole máme podle zadání provést jednoduché účetní operace, tak účast na olympiádě vyžadovala zapojení komplexního účetnického přemýšlení. Musím neskromně přiznat, že po těch velmi náročných čtyřech hodinách jsme byli nebývale pyšní na to, co se nám podařilo vytvořit a následně prezentovat.

Další den probíhalo v rámci Pedagogické konference 2017 vyhlášení výsledků a náš tým se umístil na krásném 2. místě, mj. jsme obdrželi i hodnotné ceny. Všichni jsme se shodli, že návštěva VŠE v Praze pro nás byla velkou zkušeností, a někteří z nás plánují studium na Fakultě financí a účetnictví.

Matěj Sainer, třída 4. C