Nejlepší mladí ekonomové Ústeckého kraje jsou z Jirkova

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 16. 06. 2017

V krajském finále soutěže Mladý ekonom přesvědčivě zvítězil tříčlenný tým žáků z jirkovské ZŠ Studentská. Ve všech soutěžních disciplínách dosáhl maximálního počtu bodů, a to ve znalostním on-line testu z finanční gramotnosti, řešení modelového příkladu "Až mi skončí dobré časy u maminky" a prezentace jeho výstupů.

Nultý ročník soutěže pro základní školy zorganizovaly pod záštitou náměstka hejtmana Petra Šmída obchodní akademie Ústeckého kraje ve spolupráci s Fakultou sociálně ekonomickou ústecké univerzity. Soutěž byla tříkolová. Za metodické pomoci obchodních akademií proběhla na ZŠ školní kola tříčlenných soutěžních týmů formou znalostního testu. Vítězové školních kol postoupili do místních klání, která uspořádaly obchodní akademie formou znalostního testu a ústní prezentace řešení případové studie na předem známé téma. Vítězné týmy místních kol postoupily do krajského kola a získaly titul Mladý ekonom regionu včetně putovního poháru. V krajském finále, které proběhlo obdobně jako místní a bylo doplněno o řešení modelového příkladu, se 13. června na ústecké Obchodní akademii utkalo osm vítězných týmů místních kol. Jirkovští si domů odvezli putovní pohár a titul Mladý ekonom Ústeckého kraje. Druhé místo obsadil tým žáků ze základní školy J. A. Komenského, Louny, třetí ZŠ Dr. M. Tyrše z Děčína.

Soutěž kladně hodnotili jak žáci, tak i pedagogové. Lukáš Čermák, učitel jirkovské ZŠ, považuje celou akci za mimořádně zdařilou zejména v podpoře rozvoje finanční gramotnosti dětí. Pro velký zájem se již nyní připravuje první ročník této soutěže, který proběhne na podzim.

Ing. Čeněk Celer